Blog

Cellulit – jak się go pozbyć?

Cellulit to problem, który dotyka wiele kobiet, często zupełnie niezależnie od wieku czy stylu życia. Chociaż istnieje wiele teorii na temat tego, co powoduje jego powstanie, jedno jest pewne — można mu skutecznie przeciwdziałać. W artykule tym przyjrzymy się różnym aspektom cellulitu oraz skutecznym zabiegom, które są doskonałą odpowiedzią na pytanie o to, jak się pozbyć cellulitu.

Cellulit – jak się go pozbyć?

Skąd bierze się cellulit?

Niezdrowy styl życia może zwiększać ryzyko rozwoju cellulitu, dlatego warto dbać o swoją dietę i zbilansowane posiłki każdego dnia, a przy tym nie zapominać o aktywności fizycznej.

Jednak tryb życia to nie wszystko. Cellulit może być rezultatem osłabienia włókien kolagenowych, które łączą skórę z tkanką tłuszczową. Proces ten postępuje wraz z wiekiem, gdy produkcja kolagenu stopniowo słabnie, prowadząc do nierówności na skórze, dlatego cellulit rzadziej występuje u osób młodych.

Warto też wspomnieć o tym, że hormony (szczególnie płciowe – np. estrogen) odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu tkanek łącznych i naczyń krwionośnych. Dysproporcje hormonalne, takie jak te występujące w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy, mogą sprzyjać rozwojowi cellulitu.

Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, a mimo to niezmiennie zastanawiasz się, jak pozbyć się cellulitu z ud czy pośladków – poznaj zabiegi w klinice Geneo w Lublinie, gdzie czeka na Ciebie wyspecjalizowany zespół.

Jak zwalczyć cellulit i z jakich zabiegów warto korzystać?

ICOONE LASER 2:

ICOONE to opatentowana medyczna technologia, która działa na tkankę łączną, umożliwiając precyzyjne leczenie niewielkich obszarów z imponującymi rezultatami.

Działanie: Likwiduje zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien, a także skutecznie działa na objawy starzenia się skóry.

KARBOKSYTERAPIA CRISS:

To bezpieczny i mało inwazyjny zabieg wykorzystujący medyczny CO2, polegający na wprowadzeniu gazu śródskórnego lub podskórnego.

Działanie: Pomaga w różnych problemach skórnych i tkankowych, poprawiając wygląd i kondycję skóry. Jak zwalczyć cellulit? Karboksyterapia to dobry kierunek!

MADEROTERAPIA:

To naturalna metoda pracy z ciałem, wykorzystująca manualny drenaż limfatyczny i intensywny masaż przy użyciu specjalnych drewnianych narzędzi.

Działanie: Wspomaga drenaż limfatyczny, poprawia krążenie krwi, redukuje napięcie mięśniowe oraz modeluje sylwetkę.

FUOCO TERMICZNY:

Fuoco to klasyczny zabieg walczenia z cellulitem, dzięki któremu Twoja skóra będzie bardziej sprężysta i odżywiona.

Działanie: Skoncentrowane składniki aktywne mają na celu zwalczanie cellulitu, poprawę elastyczności skóry i modelowanie sylwetki.

VAGHEGGI:

Zabieg antycellulitowy z linii produktów Vagheggi skupiający się na efekcie „Push-Up”, to częsty wybór wśród kobiet, które wahają się, co na cellulit z naszej oferty wybrać.

Działanie: Wyrzeźbienie ciała i poprawa jędrności skóry.

BANDAŻE AROSHA:

Wykorzystanie bandaży Arosha w zabiegach antycellulitowych to świetna metoda na radzenie sobie z cellulitem, którą nieraz poleciłyśmy naszym pacjentkom.

Działanie: Bandaże wspomagają redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki.

ENDERMOLOGIE LPG (ENDERMOLOGIA):

Endermologia to masaż podciśnieniowy – idealny wybór dla kobiet chcących cieszyć się piękną, gładką skórą!

Działanie: Zabieg endermologii LPG Alliance wspomaga redukcję cellulitu i poprawę wyglądu skóry.

STORZ (FALA AKUSTYCZNA):

Zastosowanie fali akustycznej w walce z cellulitem i opornym tłuszczem może być jednym z najlepszych wyborów. Dlaczego?

Działanie: Celne uderzenia fali akustycznej mają na celu redukcję cellulitu i rozbijanie opornego tłuszczu – w ten sposób możesz pozbyć się niechcianej „pomarańczowej skórki”.

ONDA:

Zabieg usuwania cellulitu przy użyciu technologii Onda polega na wykorzystaniu mikrofal, które nie tylko wpływają pozytywnie na zanikanie cellulitu, lecz także napinają zwiotczałą skórę i nadają jej świeżego wyglądu.

Działanie: Skuteczne działanie w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową.

Geneo Clinic oferuje kompleksowe podejście do walki z cellulitem, oparte na nowoczesnych technologiach i doświadczeniu profesjonalistów. Zastanawiasz się, jak pozbyć się cellulitu? Umów się na konsultację – wybierzemy zabieg dla Ciebie!