Blog

Zabiegi medycyny estetycznej na opadającą powiekę. Co wybrać?

Opadanie powiek to defekt kosmetyczny, który może nawet utrudniać codzienne funkcjonowanie. Mocno opadająca powieka obniża zakres widzenia, co sprawia, że osoba dotknięta taką przypadłością może mieć problem z wykonywaniem niektórych czynności. Ponadto opadanie powiek jest dla wielu osób dużym problemem natury estetycznej – sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Na szczęście z problemem opadającej powieki można sobie skutecznie radzić. Jak podnieść opadające powieki? W tym artykule przedstawimy kilka najskuteczniejszych sposobów.

Zabiegi medycyny estetycznej na opadającą powiekę. Co wybrać?

Dlaczego powieki opadają?

Zanim przejdziemy do porad, najpierw kilka słów na temat tego, dlaczego powieki mogą opadać. Zrozumienie przyczyn tego kosmetycznego defektu może okazać się kluczowe dla wybrania odpowiedniego sposobu radzenia sobie z nim.

Nie istnieje jeden odrębny powód, dla którego powieki mogą opadać. Do czynników, które mogą wpłynąć na wystąpienie tego problemu, należą:

  • starzenie się skóry – to proces, który jest rozłożony w czasie, dlatego może nie być łatwo dostrzegalny. W wyniku procesu starzenia spada produkcja kolagenu i elastyny, jak również ich struktury stają się o wiele luźniejsze i przestają dobrze podtrzymywać skórę. W efekcie robi się ona mniej elastyczna i jędrna. Na proces starzenia się skóry składa się również wydzielanie coraz mniejszej ilości kolagenu, przez co spada poziom nawilżenia oraz wiotczenie mięśni;
  • predyspozycje genetyczne – u niektórych osób problem opadającej powieki jest dziedziczny, w związku z czym może pojawić się także u dzieci i młodzieży;
  • inne czynniki – takie jak urazy, schorzenia, a nawet nieodpowiednia dieta, zła pielęgnacja czy palenie tytoniu.

Procesowi starzenia się skóry nie da się całkowicie zapobiec, można go jednak znacznie opóźnić dzięki odpowiedniej profilaktyce. A co jeśli już borykasz się z tym defektem kosmetycznym? Jaki jest sposób na opadające powieki?

Co zrobić na opadające powieki?

Oto kilka propozycji zabiegów, które pomogą sprawić, że opadające powieki przestaną być Twoim problemem, a staną się wyłącznie wspomnieniem.

Laser tulowy

Choć ta metoda jest wykorzystywana przede wszystkim do leczenia przebarwień, doskonale sprawdzi się również w przypadku problemu z opadającą powieką. Terapia za pomocą lasera tulowego ultra polega na wytworzeniu w warstwie skóry wielu niewidocznych gołym okiem mikroranek, w wyniku których organizm zaczyna dążyć do szybkiej regeneracji, a tym samym wzmaga się produkcja kolagenu, który ma znaczący wpływ na jędrność skóry. Podczas zabiegu możesz odczuwać delikatne pieczenie, dlatego można go również wykonać z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Terapia laserem tulowym jest przeprowadzana przez profesjonalistów, a jej efekty są naprawdę spektakularne.

Tixel2

Z problemem opadającej powieki można sobie radzić również bez pomocy lasera dzięki zastosowaniu technologii Tixel 2. Efekty takiej terapii są podobne do tych po wykorzystaniu wiązek laserowych, ale sam zabieg jest o wiele mniej inwazyjny. Poza redukcją opadania powieki, dzięki Tixel 2 możesz również pozbyć się zmarszczek, rozstępów czy plam starczych. Zabieg przy użyciu Tixel 2 jest bezbolesny i nieszkodliwy dla skóry – wprawdzie tworzy na jej powierzchni mikroranki, aby pobudzić produkcję kolagenu, ale dzieje się to bez przerywania ciągłości naskórka.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa jest jednocześnie małoinwazyjna i naprawdę skuteczna! Łączy w sobie dwie metody – z jednej strony polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami, dzięki którym organizm zostaje pobudzony do lepszej regeneracji, z drugiej strony podgrzewa skórę właściwą za pomocą fali radiowej, dzięki czemu można uzyskać niemal natychmiastowy efekt poprawy napięcia skóry. Po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej pacjenci nie wymagają rekonwalescencji, a efekt liftingu po odbyciu całego procesu zabiegów utrzymuje się nawet 3 lata!

Opadanie powieki może być uciążliwym problemem, ale na szczęście można mu łatwo zaradzić. Jeśli nie wiesz, jaki zabieg wybrać, udaj się na konsultację. Nasi specjaliści pomogą Ci podjąć decyzję dostosowaną do Twojego problemu oraz potrzeb Twojej skóry!