Blog

Jak radzić sobie z przebarwieniami na twarzy? 4 sposoby na przywrócenie skórze blasku

Przebarwienia na twarzy to problem dermatologiczny, który dotyka wielu osób. Pojawienie się przebarwień może mieć różne przyczyny, takie jak na przykład nierówna pigmentacja po opalaniu, blizny po trądziku czy zmiany spowodowane problemami z gospodarką hormonalną. Duża liczba plam może wpłynąć negatywnie na samopoczucie i jakość życia, dlatego wiele osób szuka metod, które pomogą przywrócić ich skórze równomierny koloryt. Jak skutecznie pozbyć się przebarwień na twarzy? Poznaj 4 sprawdzone sposoby. 

Jak radzić sobie z przebarwieniami na twarzy? 4 sposoby na przywrócenie skórze blasku

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy? 

Istnieją różne sposoby, aby zniwelować lub całkowicie pozbyć się przebarwień na twarzy. Jeżeli są to zaawansowane zmiany, warto rozważyć poddanie się odpowiednim zabiegom wykonywanym przez specjalistę w gabinecie kosmetologicznym. W pierwszej kolejności należy jednak udać się na wizytę do lekarza dermatologa, który oceni stan skóry i rodzaj przebarwień, weryfikując, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do większych zabiegów. 

Sprawdź, jakie są najskuteczniejsze metody walki z przebarwieniami.

Używanie kremów wybielających i rozjaśniających

Produkty zawierające składniki takie jak hydrochinon, kwas azelainowy, kwas kojowy, arbutin czy witamina C mogą być bardzo pomocne w rozjaśnianiu przebarwień (szczególnie posłonecznych). Stosowanie tego rodzaju kremów zgodnie z zaleceniami lekarza dermatologa pozwoli cieszyć się zauważalnymi efektami.

Korzystanie z peelingów chemicznych

Peelingi z kwasem glikolowym, kwasem salicylowym lub kwasem trójchlorooctowym skutecznie złuszczają wierzchnie warstwy skóry, co zdecydowanie ułatwia pozbywanie się ciemnych plam. W Geneo Clinic znajdziesz szeroką ofertę peelingów medycznych, które są przeznaczone do różnych typów cery i polecane jako skuteczne narzędzie w redukcji przebarwień.

Wybór zabiegów obejmujących terapię laserową

Terapie laserowe, na przykład z użyciem lasera frakcyjnego czy lasera Q-switched, są coraz częściej stosowane w celu usuwania uporczywych i trudnych do leczenia przebarwień. Lasery tego typu selektywnie niszczą melaninę odpowiedzialną za niepożądaną, nierównomierną pigmentację. Jedną z nowocześniejszych technologii wykorzystywanych w walce z przebarwieniami jest obecnie laser tulowy ultra, który doskonale radzi sobie nawet w przypadku mocno problematycznej skóry.

Ochrona przeciwsłoneczna — prewencyjnie i po zabiegach

Codzienne stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF (50+), jest koniecznością w kompleksowej ochronie skóry dalszymi mikrouszkodzeniami i pojawianiem się nowych przebarwień. Systematyczne używanie produktów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV powinno być podstawą każdej pielęgnacji — również tej wskazanej po zabiegach terapii laserowej czy peelingach.

Co na przebarwienia po trądziku?

Redukcja przebarwień będących konsekwencją trądziku młodzieńczego i różowatego obejmuje najczęściej zabiegi kosmetyczne takie jak mikrodermabrazja czy laseroterapia. W wielu przypadkach, na przykład przy dużej ilości przebarwień pozapalnych, powstałych również w wyniku chorób takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, dobrze sprawdzają się peelingi z kwasami PCA, które dzięki specjalnym składnikom aktywnym pozwalają szybko uzyskać pożądane rezultaty i poprawić ogólną kondycję skóry. Osoby borykające się ze zróżnicowanymi i rozległymi zmianami na twarzy, mogą rozważyć poddanie się zabiegowi AQ Skin Solutions, który charakteryzuje się wysoką skutecznością stymulacji skóry do szybkich procesów regeneracji. 

Walka z przebarwieniami na twarzy wymaga wiele cierpliwości i systematyczności. Ważnym elementem jest indywidualne podejście do pacjenta i dobór najlepszych do konkretnego rodzaju przebarwień metod. Konsultacja z dermatologiem i wykwalifikowanym kosmetologiem może pomóc zdecydować się na odpowiednią terapię, która będzie nie tylko najbardziej efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna dla skóry.