Blog

Jak pozbyć się worków pod oczami? Praktyczne porady

Worki i cienie pod oczami to problem nie tylko natury estetycznej, ale również oznaka stresu, nieodpowiedniej diety, braku snu lub większych problemów zdrowotnych. Dotyka on wielu osób – jeśli również zastanawiasz się, jak pozbyć się worków pod oczami i co stosować, by zminimalizować opuchliznę, sprawdź zaproponowane przez nas wskazówki.

Jak pozbyć się worków pod oczami? Praktyczne porady

Co na worki pod oczami? Zadbaj o holistyczne podejście

Worki pod oczami mogą być wynikiem zmęczenia, starzenia się, genetyki, alergii czy niezdrowego stylu życia. Aby skutecznie się ich pozbyć, warto zastosować połączenie kilku różnych metod. W zależności od stopnia nasilenia problemu możesz rozważyć wszystkie lub niektóre z nich. 

Zmiany w stylu życia

 • Unikaj nadmiaru soli, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie i może prowadzić do powstawania worków pod oczami. Zwiększ spożycie pokarmów bogatych w witaminy A, C i E, które wspomagają zdrowie skóry. Pij dużo wody, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie i pomóc w eliminacji toksyn z organizmu;
 • Staraj się spać minimum 7-8 godzin dziennie. Spanie na plecach z lekko uniesioną głową może pomóc zapobiegać gromadzeniu się płynów pod oczami, co zmniejsza ryzyko powstawania worków;
 • Alkohol i nikotyna mogą przyczyniać się do odwodnienia skóry i utraty jej elastyczności, co z kolei sprzyja powstawaniu worków pod oczami. Ograniczenie tych używek może przynieść widoczne korzyści dla Twojej skóry.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków

 • Retinol jest formą witaminy A, która wspomaga regenerację skóry, poprawia jej elastyczność i może redukować widoczność worków pod oczami. Stosuj kremy zawierające retinol na noc, aby maksymalnie wykorzystać ich właściwości;
 • Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i podatna na wysuszenie. Używanie kremów nawilżających z kwasem hialuronowym może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry i zmniejszeniu widoczności worków;
 • Peptydy wspomagają produkcję kolagenu, co poprawia strukturę skóry i zmniejsza worki pod oczami. Wybieraj produkty zawierające peptydy, aby wzmocnić skórę i zwiększyć jej elastyczność.

Zabiegi kosmetyczne

Niestety nie zawsze zmiana diety i wprowadzenie odpowiednich kosmetyków mogą długofalowo pomóc w walce z workami pod oczami. Jeżeli problem jest bardziej zaawansowany, warto zainteresować się innowacyjnymi zabiegami.

 • Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu koktajli witaminowych, aminokwasów i kwasu hialuronowego bezpośrednio w skórę pod oczami. Zabieg ten poprawia nawilżenie, odżywia skórę i stymuluje produkcję kolagenu, co pomaga w redukcji worków pod oczami;
 • Karboksyterapia to metoda polegająca na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla pod skórę, co poprawia krążenie krwi i stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg ten jest skuteczny w redukcji worków pod oczami oraz poprawie elastyczności i wyglądu skóry;
 • Zabieg HIFU  wykorzystuje ultradźwięki do głębokiego podgrzewania tkanek, co stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. HIFU pomaga w napinaniu skóry i redukcji worków pod oczami, zapewniając długotrwałe efekty.

Co na opuchnięte oczy i cienie pod oczami? Domowe sposoby

Często zmagasz się z opuchlizną i cieniami pod oczami? Poznaj kilka sprawdzonych, domowych sposobów, które mogą Ci pomóc.

 • Zimne kompresy – zastosowanie zimnych kompresów na oczy przez 10-15 minut może znacząco zmniejszyć opuchliznę. Możesz użyć schłodzonych łyżek, plasterków ogórka lub specjalnych żelowych okładów.
 • Herbaty ziołowe – woreczki po herbacie (szczególnie zielonej lub rumiankowej) schłodzone w lodówce i nałożone na oczy działają kojąco i zmniejszają obrzęki.
 • Masaż: – delikatny masaż okolic oczu pomaga w poprawie krążenia krwi, co może zmniejszyć opuchliznę. Stosuj kremy pod oczy, które ułatwią masaż i dodatkowo nawilżą skórę.

Postaw także na kremy zawierające kofeinę i żele chłodzące, która skutecznie działają na zwężenie naczyń krwionośnych i wpływają na redukcję opuchlizny.