Medycyna estetyczna
Sprawdź cenę

Toksyna botulinowa – botox

Toksyna botulinowa (potocznie botoks) to jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów na wygładzanie zmarszczek mimicznych. Interesuje Cię zabieg botoxu w Lublinie? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompletne informacje o procedurze w klinice Geneo.

Opis zabiegu Toksyna botulinowa – botox

Toksyna botulinowa Lublin – jak działa?

Botoks to substancja, która działa na układ nerwowy i blokuje przesyłanie impulsów między nerwem a mięśniem, doprowadzając do częściowego lub całkowitego paraliżu. Dzięki ograniczeniu ruchu i napięcia mięśnia obszar z widocznymi zmarszczkami zostaje wygładzony, a dalsze powstawanie zmarszczek znacznie opóźnione. Skorzystanie z usuwania zmarszczek botoksem jest równie skuteczne w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, w każdym wybranym obszarze skóry. Z pomocą botuliny można również leczyć zeza, migreny, nadmierne napięcie mięśni oraz nadpotliwość.

Najczęstsze wątpliwości z botoksem

Czy zabieg jest w pełni bezpieczny?

Wiele osób przed skorzystaniem pierwszy raz z botoksu w Lublinie obawia się, czy zabieg toksyną botulinową jest bezpieczny dla organizmu. Uspokajamy! Ilość substancji wprowadzana do organizmu jest tak śladowa, że działa wyłącznie w wybranym obszarze i nie ma możliwości, aby botulina rozprowadziła się po organizmie. Lista możliwych efektów ubocznych jest standardowa i wiąże się z procesem iniekcji – mogą to być obrzęk, zaczerwienienie po zabiegu itp. O wszystkim można porozmawiać ze specjalistą podczas konsultacji.

Czy “efekt maski” jest prawdziwy?

Efektem maski określa się sytuację, kiedy mięśnie twarzy porażone toksyną botulinową nie ruszają się i osoba po zabiegu jest pozbawiona wszelkiej mimiki. Taki efekt może się pojawić, ale tylko jeśli zabieg będzie przeprowadzony nieprawidłowo – przez niedoświadczoną osobę, ze zbyt dużą ilością substancji – lub był zbyt często powtarzany. W profesjonalnej klinice specjalizującej się w medycynie estetycznej do takiej sytuacji nie dojdzie – pracownicy Geneo starannie dobierają ilość substancji oraz obszar nakłucia, tak aby efekt końcowy był naturalny i zadowalający. Stosowanie botoksu na zmarszczki, nadpotliwość czy inne dolegliwości jest więc całkowicie bezpieczne w Geneo Clinic.

Interesują Cię działania odmładzające skórę? Sprawdź również zabieg jakim jest facemodeling!