Zabiegi dla przyszłych mam
Sprawdź cenę

Endermologia w zakresie drenażu limfatycznego

Endermologia Alliance LPG to naturalna, nieinwazyjna i nieagresywna technika mechanicznej stymulacji skóry, umożliwiająca reaktywację procesów komórkowych. Jest to terapia modelująca, wspomagające redukcję widoczności cellulitu i komórek tłuszczowych, pozwalająca zaobserwować efekty nawet już po pierwszym zabiegu. Znakomicie sprawdza się szczególnie przy obrzękach limfatyczno-tłuszczowych, wspierając drenaż limfatyczny i redukcję opuchlizny oraz pomagając pozbyć się uczucia tzw. ciężkich nóg.

Opis zabiegu Endermologia w zakresie drenażu limfatycznego

Endermologia stanowi rodzaj masażu stymulującego tkanki. Wykorzystywana w naszej klinice w Lublinie technologia Alliance została opracowana przez firmę LPG na bazie 30-letnich badań i doświadczeń w celu zmaksymalizowania efektów. Specjalne urządzenie stosowane do przeprowadzania zabiegów zostało opracowane z myślą o drenażu limfatycznym, czyli usprawnieniu krążenia limfy w organizmie

Masaż stymuluje też krążenie krwi. Najczęściej stosuje się go jako wspomaganie kuracji odchudzającej, zabieg ujędrniający i odmładzający. Wśród kluczowych efektów drenażu limfatycznego na pewno należy wymienić:

 • redukcję tkanki tłuszczowej,
 • wygładzenie cellulitu,
 • ujędrnianie skóry,
 • redukcję uczucia ciężkich nóg,
 • zmniejszenie obrzęku tłuszczowo-limfatycznego oraz opuchlizny,
 • poprawę odżywienia skóry.

Ponadto prawidłowo wykonany drenaż limfatyczny całego ciała pomaga poprawić pracę komórek i organów wewnętrznych.

Dzięki możliwości regulacji nowej, opatentowanej głowicy zabiegowej umożliwia aktywację procesu eliminacji zbędnych substancji z organizmu oraz pobudza krążenie, łagodząc tym samym objawy zatrzymywania wody w organizmie. Skutkuje to zmniejszeniem obrzęków, przywraca lekkość nóg, pomaga pozbyć się efektu zimnych stóp. Dodatkowym efektem jest wygładzenie cellulitu, redukcja komórek tłuszczowych i ujędrnienie skóry. Rezultat widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Endermologia Alliance stanowi również naturalny sposób na pobudzenie produkcji:

 • kolagenu,
 • elastyny,
 • kwasu hialuronowego.

Są to trzy kluczowe substancje wpływające na jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry.

Jak przebiega zabieg endermologii w zakresie drenażu limfatycznego Alliance LPG?

Endermologia w zakresie drenażu limfatycznego Alliance LPG to masaż mechaniczny połączony z oddziaływaniem podciśnienia. Jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia o starannie opracowanej głowicy z ruchomymi rolkami. Skóra podczas masażu jest delikatnie zasysana i rozciągana, co pomaga stymulować ją do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie masaż pomaga rozbijać tkankę tłuszczową, co wspomaga jej uwalnianie i stymulację krążenia krwi oraz limfy.

Zabieg ten można stosować na dowolnym obszarze ciała w celu:

 • poprawienia wyglądu skóry, w tym jej jędrności i elastyczności,
 • redukcji obrzęków,
 • redukcji cellulitu,
 • redukcji opornej tkanki tłuszczowej, której trudno się pozbyć nawet przy regularnych ćwiczeniach i zdrowej diecie.

Podczas endermologii pacjent ma na sobie specjalny kombinezon, który ułatwia wykonywanie płynnych ruchów głowicą oraz zapobiega mechanicznym uszkodzeniom skóry. W zależności od partii ciała, na której jest wykonywany, odpowiednio dobiera się intensywność zabiegu.

Na jakich partiach ciała można wykonywać zabiegi endermologii w zakresie drenażu limfatycznego?

Endermologia w zakresie drenażu limfatycznego jest wykonywana w obrębie całego ciała (z pominięciem piersi). Tylko wówczas można bowiem zapewnić optymalny odpływ limfy. Podczas zabiegu bardzo ważne jest odpowiednie prowadzenie głowicy. Ruchy muszą być wykonywane w kierunku serca. Rezultaty najczęściej są obserwowane w obrębie nóg, pośladków, brzucha, ramion czy tzw. boczków.

Drenaż limfatyczny – endermologia Alliance LPG w Geneo Clinic w Lublinie

Drenaż limfatyczny wykonywany za pomocą urządzenia Alliance LPG zapewnia szybką stymulację tkanek i wysoki komfort zabiegu. Innowacyjne technologie zwiększają kontrolę przebiegu procedury, wpływając na jej rezultaty. Wielu pacjentów widzi efekty już po pierwszej sesji. Zalecany cykl wynosi jednak minimum 3 zabiegi. Zapraszamy do Geneo Clinic, jeśli chcesz w przyjemny i bezpieczny sposób wspomóc modelowanie swojej sylwetki.

Instagram photo 1