Peelingi medyczne
Sprawdź cenę

Lactic acid peel 30% – kwas mlekowy

Peeling z kwasem mlekowym, inaczej powierzchniowy, odpowiedni do skóry delikatnej, cienkiej, dojrzałej oraz wrażliwej. Nadaje skórze świetlisty oraz nawodniony wygląd.

Opis zabiegu Lactic acid peel 30% – kwas mlekowy

Marzysz o delikatnym odświeżeniu cery z pomocą peelingu, ale obawiasz się zbyt silnego działania składników aktywnych? Spośród kwasów, które stosuje się w peelingach, kwas mlekowy – 30% stężenia – działa łagodnie, jest więc odpowiedni także dla tych rodzajów cery, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Doskonale wiemy, jak kojące potrafi być jego stosowanie, dlatego jeśli szukasz peelingu z kwasem mlekowym w Lublinie, odwiedź Geneo – wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, wprowadziliśmy zabieg do całorocznej oferty.

Peeling z kwasem mlekowym. Jak działa i dlaczego warto go stosować?

Wiesz, czym się wyróżnia i jak dokładnie działa kwas mlekowy? Peeling z jego wysoką zawartością polecamy nawet tym osobom, które mają cienką, delikatną, wrażliwą skórę. Świetnie sprawdza się również w przypadku cery dojrzałej, widocznie ją rozświetlając i nadając twarzy młody wygląd.

Właściwości kwasu mlekowego

Kwas mlekowy to substancja, która doskonale radzi sobie z poprawą kondycji skóry, także tej bardziej wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Jak działa?

 • Pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu, poprawiając tym samym elastyczność skóry.
 • Zwiększa poziom glikozaminoglikanów w skórze, co wiąże się z polepszonym wiązaniem i zatrzymywaniem wody w skórze.
 • Pozwala na trwałe nawilżenie nawet głębokich warstw skóry.
 • Stymuluje produkcję ceramidów, uszczelniając barierę lipidową.
 • Może wpływać na zwiększenie skuteczności działania innych kosmetyków.

Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu?

Peeling z kwasem mlekowym pozostawi Twoją skórę delikatnie rozjaśnioną, miękką i gładką, a przede wszystkim doskonale nawilżoną. Dzięki właściwościom kwasu mlekowego złuszczanie naskórka nie jest tak intensywne jak w przypadku pozostałych peelingów chemicznych, ale możesz spodziewać się równie mocnego, zauważalnego nawodnienia. Kwas świetnie poradzi sobie z płytkimi bliznami, na przykład po trądziku, a także przebarwieniami skóry (zarówno wywołanymi popękanymi naczynkami, jak i np. ostudą czy przebarwieniami słonecznymi albo stosowaniem substancji fotouczulających). Dzięki swoim właściwościom wiążącym wodę oraz wzmacniającym płaszcz lipidowy naskórka zauważalnie poprawi nawilżenie Twojej skóry, a co za tym idzie – jej jędrność, elastyczność i zdrowy wygląd.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania kwasu mlekowego na skórę?

Tak – tak jak w przypadku wszystkich peelingów chemicznych, również peeling z kwasem mlekowym nie może być stosowany u osób, które:

 • cierpią na choroby autoimmunologiczne, takie jak kolagenozy czy pęcherzyce;
 • są w trakcie terapii doustnej witaminą A lub do 3 miesięcy po jej zakończeniu;
 • opalały się lub były na solarium w ciągu ostatnich 14 dni;
 • mają przerwaną ciągłość naskórka, czyli na przykład ranki (w tym te powstałe np. na skutek rozdrapywania wyprysków), skaleczenia, otarcia;
 • chorują na opryszczkę i inne choroby wirusowe, a także bakteryjne czy grzybicze;
 • mają alergię skórną lub są uczulony na któryś ze składników preparatu.

Jeśli masz wątpliwości, czy to dobra pora na zabieg kwasem mlekowym – skontaktuj się z nami!

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem peelingu z kwasem mlekowym?

W Geneo wszystkie nasze peelingi rozpoczynamy od zmycia makijażu z twarzy klientki, aby wszystkie substancje mogły swobodnie wniknąć w skórę. Odtłuszczamy twarz oraz zabezpieczamy wrażliwe miejsca, po czym nakładamy na twarz kwas mlekowy 30%. Odczekujemy odpowiedni czas, po czym neutralizujemy kwas, oczyszczamy dokładnie twarz i nakładamy na nią delikatny, niealergizujący krem, który dobierzemy specjalnie do potrzeb Twojej skóry.

Jeśli oczekujesz oczyszczającego, delikatnego złuszczania naskórka, które nie wywoła u Ciebie podrażnień – kwas mlekowy będzie właściwym wyborem. Pamiętaj, że zawsze możesz skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy chętnie doradzą Ci najlepszy zabieg, perfekcyjnie dopasowany do Twoich potrzeb, a przy tym – co niezmiernie ważne – zarówno skuteczny, jak i bezpieczny.

Szczegóły zabiegu

Delikatny, całoroczny, powodujący złuszczanie naskórka.

Delikatny, całoroczny, powodujący złuszczanie naskórka.

Spodziewane efekty

 • miękka, nawilżona i gładka skóra
 • rozjaśnienie skóry
 • zmniejszenie rozszerzonych porów