Masaże
Sprawdź cenę

Masaż tajski

Masaż tajski wywodzi się ze starożytnych Chin i Indii. Stanowi połączenie biernej jogi, akupresury oraz rozciągania. Polega na uciskaniu określonych punktów na ciele zgodnie z przebiegiem meridianów i przepływem energii.

Opis zabiegu Masaż tajski

Masaż tajski ma swoje korzenie w starożytnych Chinach i Indiach. W tamtych rejonach nazywany jest masażem tradycyjnym lub świętym, jako że jego historia sięga aż dwóch tysięcy lat wstecz. Początkowo był zarezerwowany wyłącznie dla osób z wysokich warstw społecznych. Warto zaznaczyć, że należeli do niej również wielcy wojownicy, którzy po trudnych bitwach byli leczeni właśnie tym rodzajem masażu. Z czasem stał się szerzej dostępny, zyskując popularność także w innych regionach świata. Współcześnie postrzega się go jako połączenie jogi i rozciągania z dodatkiem korzyści dla ducha i umysłu.

Jak przebiega tajski masaż w Lublinie?

Choć ogólnie masaż kojarzy się z nagą skórą, olejkiem i relaksacyjną muzyką, to masaż tajski daleko odbiega od obrazu, który może kształtować się w Twojej głowie. Jego technika skupia się na dotarciu do najbardziej spiętych miejsc w ciele, rozciągnięcia mięśni oraz uwolnienia naturalnego przepływu energii, co procentuje nie tylko chwilowym relaksem, lecz także poprawieniem codziennego dobrostanu przy regularnych zabiegach. Masaż tajski w Lublinie, w Geneo Clinic, wykonywany jest na sucho, bez użycia olejków, zaś osoba masowana jest ubrana w wygodne, najlepiej sportowe ubranie gwarantujące swobodę ruchów. Zabieg wykonywany jest na macie, w pozycji siedzącej lub leżącej. Masażysta używa nie tylko dłoni – pracuje właściwie całym ciałem. Korzysta więc z łokci, ramion, a nawet stóp, aby skutecznie uwolnić wszystkie punkty rozmieszczone na ciele zgodnie z przebiegiem meridianów, dzięki czemu po wizycie poczujesz nie tylko ulgę w obrębie mięśni, lecz także większą witalność organizmu.

Masaż tajski w praktyce

Ten rodzaj masażu zalecamy zarówno jako remedium na szerokie spektrum dolegliwości, jak i czysto profilaktycznie, aby podnieść swój komfort życia. Zbawienny wpływ masażu tajskiego na mięśnie, sprawność ruchową i witalność ciała to nie wszystko. Korzystanie z masażu korzystnie wpływa na osoby cierpiące na chroniczny brak energii i długotrwały stres. Uwolnienie zablokowanych zasobów naturalnej energii podnosi komfort psychiczny, odporność na trudne sytuacje oraz pomaga osiągnąć stan relaksu, tak pożądany przy szybkim trybie życia. Tajski masaż Lublinie dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta, co dyktuje jego intensywność i przebieg.

Szeroki zakres korzyści

Poza wymienionymi wyżej bezpośrednimi i odczuwalnymi niemal natychmiast korzyściami masażu tajskiego, warto zauważyć też jego wpływ na wiele mechanizmów organizmu, który zauważmy przy regularnych masażach:

 • stymuluje układ krwionośny organizmu,
 • długotrwale przyspiesza metabolizm,
 • wspiera pozbywanie się tkanki tłuszczowej,
 • usprawnia działanie układu hormonalnego,
 • odtruwa organizm z zalegających w tkankach toksyn,
 • dba o homeostazę organizmu.

Przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań do masażu jest krótka i obejmuje głównie okres ciąży oraz rekonwalescencji po urazach (np. złamanie kości). Skonsultuj się ze specjalistami Geneo Clinic w Lublinie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z Twoją sesją masażu tajskiego.

Jeśli chcesz spróbować bardziej delikatnego masażu, sprawdź nasz masaż gorącymi kamieniami lub masaż na cztery ręce.

Masaż tajski Wskazania
 • Likwidacja dolegliwości bólowych
 • Rozluźnienie i rozciągnięcie napiętych mięśni
 • Mobilizacja stawów i więzadeł
 • Przyspieszenie metabolizmu
 • Stymulacja układu krwionośnego
 • Poprawa samopoczucia

Szczegóły zabiegu

Opis zabiegu

Masaż tajski wykonywany jest na sucho, bez użycia oliwki, na macie w wygodnym ubraniu (np. sportowym) w pozycji leżącej oraz siedzącej. Masażysta pracuje całym ciałem używając zarówno dłoni i palców, jak i łokci, przedramion oraz stóp.

Schemat terapii

Zabieg zalecamy wykonywać wedle indywidualnych potrzeb, może być wykonywany profilaktycznie.