Kosmetologia
Sprawdź cenę

Terapia blizn

Blizna może powstać na przykład na skutek interwencji chirurgicznej, wypadku lub zwykłego skaleczenia. Bez różnicy na sposób powstania może doprowadzić do pojawienia się w organizmie różnych dysfunkcji lub być problemem estetycznym (na przykład blizna po usunięciu tarczycy).

Opis zabiegu Terapia blizn

Nieprawidłowy proces gojenia może doprowadzić do powstania keloidu, blizny przyrostowej bądź zrostów. W takim przypadku niezbędna jest interwencja fizjoterapeutyczna i wdrożenie odpowiedniego procesu zabiegowego.

Dzięki terapii blizn minimalizujemy negatywne skutki wywołane wystąpieniem blizny, poprawiamy jej elastyczność, a także zmniejszamy widoczność.

Terapia trwa od 30 do 60 min.

Blizna jest śladem na ciele, który może powstać na przykład wskutek interwencji chirurgicznej, wypadku lub nawet zwykłego skaleczenia. Zdarzają się blizny raczej niewielkie, niekrępujące ruchów i nieobniżające jakości życia, jak również takie, które swoim położeniem, kształtem lub rozmiarem utrudniają codzienne funkcjonowanie. Bez względu na pochodzenie, blizna może doprowadzić do pojawienia się w organizmie różnych dysfunkcji, a także być problemem estetycznym, jeśli znajduje się w widocznym miejscu.

Na szczęście istnieje rozwiązanie, jakim jest terapia blizn – dzięki niej nie musisz dłużej ukrywać blizn ani zastanawiać się, kiedy swoboda ruchu powróci. Przyjrzyjmy się z bliska temu zabiegowi.

Terapia blizn – swobodny ruch i gładsza skóra

Gdy gojenie rany zostanie zakłócone, może powstać blizna o charakterze patologicznym, np. przerostowa (nadmierny rozrost w obrębie uszkodzonej skóry o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu), bliznowcowa (rozrastająca się poza obszar byłej rany) czy zanikowa (charakterystycznie wklęsła, powstała w wyniku utraty włókien kolagenowych).

Zdarzają się też blizny pozabiegowe, które nie mają charakteru patologicznego, a i tak utrudniają funkcjonowanie – na przykład blizna po usunięciu tarczycy może powodować problemy estetyczne, a także z poruszaniem szyją. Dlatego możliwość rehabilitacji blizn w Lublinie w Geneo Clinic to jedna z opcji – jest tak istotna.

Na czym polega terapia blizn?

Terapia blizn polega na stopniowej, odpowiednio zaplanowanej rehabilitacji skóry w okolicy blizny. Dobór właściwych technik to podstawa przyspieszania procesu gojenia i zmniejszenia ryzyka jakichkolwiek nieprawidłowości. Może przyjmować formę masażu, leczenia z wykorzystaniem odpowiednich preparatów, a także wprowadzenia dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby metod pielęgnacyjnych czy wreszcie strategii fizjoterapeutycznych.

Kiedy zacząć terapię blizny?

To bardzo ważne pytanie – musisz wiedzieć, że terapię blizn należy rozpocząć jak najwcześniej, jeszcze zanim pojawią się problemy. Tak naprawdę już pierwsze dni po przeprowadzonym zabiegu nacięcia skóry są istotne dla jej kondycji i nie ma przeszkód, aby od samego początku wprowadzić regularną rehabilitację blizny. W Lublinie warto zerknąć na ofertę Geneo Clinic, gdzie specjaliści sprawnie poprowadzą Cię przez cały proces.

Pamiętaj, że czasem blizna ma negatywny wpływ nie tylko na bezpośrednią okolicę zrostu, lecz także na bardziej odległe tkanki, dlatego odpowiednia terapia blizn może poprawić Twoje ogólne samopoczucie.

Jak pozbyć się blizn?

Pierwszym krokiem jest skorzystanie z profesjonalnej terapii blizn – zdecydowanie odradzamy przeprowadzanie działań na własną rękę. Natomiast jeśli rehabilitant zaproponuje Ci opcje dodatkowego wspomagania terapii, warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju maści na blizny, opatrunki w formie żelu czy specjalne plastry. Nic jednak nie zastąpi terapii manualnej.

Rehabilitacja blizn Lublin – jak przebiega?

Jak już wiesz, nieprawidłowy proces gojenia może doprowadzić do powstania keloidu, blizny przyrostowej bądź zrostów, a także zwyczajnie nieestetycznych, niepożądanych zmian. W takim przypadku niezbędna może okazać się specjalistyczna interwencja fizjoterapeutyczna i wdrożenie odpowiedniego procesu zabiegowego.

W Geneo Clinic oferujemy Ci konsultację z doświadczonym fizjoterapeutą, z którym wspólnie ustalicie kolejne kroki. Elementami rehabilitacji blizn Lublin w Geneo Clinic będą na pewno wspólna praca nad poprawą elastyczności skóry, zmniejszeniem widoczności blizny, a także elementy terapii manualnej. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się skierowanie na zabieg wycięcia blizny, zależy to jednak od indywidualnego przypadku. Jedno spotkanie terapeutyczne trwa od 30 do 60 minut, natomiast dla najlepszych efektów zalecamy regularne wizyty.

Poznaj również nasz drenaż limfatyczny twarzy!

Terapia blizn Wskazania