Masaże
Sprawdź cenę

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest jednym z elementów odnowy biologicznej, który przywraca odpowiednią elastyczność mięśniom i przyspiesza ich regenerację po wysiłku fizycznym.

Opis zabiegu Masaż sportowy

Wydaje Ci się, że trudno o dobrą rehabilitację sportową Lublinie? Postanowiliśmy to zmienić, wprowadzając do Geneo usługę, jaką jest wykonywany przez naszych specjalistów masaż z elementami rehabilitacji. Sprawdzi się doskonale u wszystkich aktywnych osób cierpiących z powodu przeciążeń, przykurczów czy mikrourazów mięśni i chcących wspomóc swoje ciało w regeneracji po intensywnej aktywności fizycznej. W Geneo Clinic zadbamy o to, by sesja masażu była nie tylko przyjemna, lecz także – a może właśnie przede wszystkim – skuteczna. Jak wygląda masaż sportowy w naszej klinice?

Masaż z elementami rehabilitacji – na czym polega?

Ponieważ podczas uprawiania sportów często dochodzi do przeciążeń, urazów oraz kontuzji mięśni czy stawów (zarówno w przypadku zawodowych sportowców, jak i tych, którzy sport uprawiają amatorsko) dobrze, aby odpowiedzią na potrzeby organizmu był właśnie masaż wykonany w odpowiednich warunkach oraz przez osobę w tym kierunku wykształconą. Wydaje się to szczególnie istotne w przypadku sportowców, którzy wracają do ruchu po dłuższej przerwie albo uprawiają sporty wysokiego ryzyka.

Przeciwwskazania

Nie zalecamy wykonywania masażu sportowego u osób z problemami układu krążenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Drugim czynnikiem wykluczającym wskazanie do zabiegu jest infekcja oraz następująca po niej rekonwalescencja.

Dlaczego warto wybrać rehabilitację sportową w Lublinie?

Istnieje bardzo wiele korzyści płynących z dobrze poprowadzonej rehabilitacji sportowej. W Lublinie w Geneo Clinic zapewnimy utrzymanie Twojego ciała w doskonałej sprawności dzięki rozluźnieniu spiętych, często przeciążonych mięśni, oraz pełnej regeneracji po intensywnym wysiłku. Masaż pomoże Ci także w usunięciu obrzęków czy towarzyszących treningom skurczów, a do tego wesprze leczenie nawracających urazów oraz odzyskiwania formy po wypadkach i kontuzjach. Choć przez swoją intensywność zabieg ten może być czasem nieprzyjemny lub bolesny, to w szerszej perspektywie przyniesie Twojemu organizmowi szereg korzyści.

Jeśli więc jesteś sportowcem amatorem, zawodowcem, osobą, która uprawia sporty wyczynowe, albo wracasz do sportu po dłuższej przerwie czy też planujesz rozpoczęcie treningów – dzięki kompetencjom naszych pracowników z przyjemnością zapraszamy Cię na masaż sportowy do Lublina, Geneo Clinic.

W Geneo Clinic wykonujemy również odmładzający masaż twarzy.

Masaż sportowy Wskazania
  • Likwidacja dolegliwości bólowych
  • Regeneracja po wysiłku fizycznym
  • Przyspieszenie procesu przemiany materii
  • Poprawa efektów treningowych
  • Przywrócenie prawidłowej długości mięśni
  • Wspomaganie leczenia urazów

Szczegóły zabiegu

Opis zabiegu

Masaż sportowy Lublin jest intensywniejszy od masażu klasycznego. Podczas jego wykonywania stosujemy energiczne i silniejsze rozcieranie, wyciskanie oraz elementy masażu tkanek głębokich. Celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, kontuzjom, które powstają w wyniku przeciążenia układu ruchu występujących podczas intensywnego uprawiania sportu.

Schemat terapii

W przypadku działania leczniczego polecana jest seria 8-10 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu. Masaż sportowy z elementami rehabilitacji można stosować również jako przeciwdziałanie przeciążeniom i urazom układu ruchu, minimum 1 raz w tygodniu.