Masaże
Sprawdź cenę

Masaż relaksacyjny z elementami aromaterapii

Masaż relaksacyjny z aromaterapią wprowadza w stan głębokiego odprężenia i relaksu.

Opis zabiegu Masaż relaksacyjny z elementami aromaterapii

Kto nie wierzy w to, że masaż relaksacyjny z aromaterapią różni się od zwykłego masażu, niech przypomni sobie, jak na umysł działa powrót do domu po trudnym dniu, kiedy wokół roznosi się zapach świeżo upieczonych ciasteczek. Ile napięcia znika wraz z dodaniem płatków różanych do wieczornej kąpieli. Zmysł węchu u człowieka jest bardzo niedoceniany, a przecież ma ogromny wpływ na umysł, nastrój człowieka, a w konsekwencji jego ogólne samopoczucie. Aby przekonać się na własnej skórze, odpowiedź jest prosta: aromaterapia, Lublin, Geneo Clinic.

Aromaterapeutyczny masaż – dlaczego jest wyjątkowy?

Podczas typowego masażu (sprawdź nasz masaż klasyczny) olejek lub masło do ciała używane są w celu czysto praktycznego nawilżenia skóry i ułatwienia ślizgu dłoni masażysty, najczęściej mają więc bardzo delikatny zapach. Działa przede wszystkim na skórę, nie orzeźwia zmysłów, jest raczej neutralny. W masażu aromaterapeutycznym rola olejku jest inna. Zmysł węchu ma zostać mocno pobudzony, aby dzięki temu zwiększyć rozluźniające działanie masażu dla całego ciała i umysłu. W ten sposób równocześnie z mięśni uchodzi cały stres i napięcie, a z głowy pozbywasz się natrętnych myśli i pozostawiasz miejsce jedyne na przyjemność i odpoczynek.

Różnorodność zapachów – masaż relaksacyjny aromaterapeutyczny

Dobór zapachów wykorzystanych podczas masażu relaksacyjnego w Lublinie jest kwestią indywidualną i zależy od potrzeb i oczekiwań klienta. Jesteś ciekaw, jakie efekty można uzyskać poprzez dobór zapachów? Oto przykłady zalet masażu relaksacyjno aromaterapeutycznego:

 • lawenda – uspokaja, odpręża, reguluje sen i poprawia nastrój, w połączeniu z masażem może regulować działanie układu trawiennego;
 • eukaliptus – łagodzi bóle w ciele, przede wszystkim stawów i mięśni, w tym między innymi bóle miesiączkowe;
 • geranium – poprawia gospodarkę wodną organizmu, łagodzi objawy menopauzy, wspomaga wygładzanie cellulitu;
 • mięta pieprzowa – usprawnia oddychanie, orzeźwia;
 • pomarańcza – łagodzi nerwy, oczyszcza umysł, ułatwia zasypianie;
 • cytryna – uspokaja lęki, pobudza przepływ pozytywnej energii, poprawia ciśnienie krwi.

W klinice Geneo w Lublinie masaż relaksacyjny wspomagany aromaterapią jest znany zarówno ze swojej uniwersalności (prawie każdy może z niego skorzystać), ale i możliwości personalizacji, jakie daje wykorzystanie naturalnych zapachów. Jeżeli odpowiadają Ci zmysłowe wrażenia, przetestuj również masaż gorącymi kamieniami lub masaż gorącą świecą.

Masaż relaksacyjny z elementami aromaterapii Wskazania
 • Obniżenie napięcia fizycznego i psychicznego
 • Poprawa nastroju
 • Walka z bezsennością i zmęczeniem
 • Przywrócenie równowagi oraz naturalnych sił odpornościowych organizmu
 • Poprawa kondycji skóry

Szczegóły zabiegu

Opis zabiegu

Do jego wykonania stosujemy wysokiej jakości naturalne masła Shea o przepięknych zapachach i działaniu nawilżającym, odżywczym i regenerującym. Masaż aromaterapeutyczny pobudza zmysły, obniża napięcia fizyczne i psychiczne, pomaga w walce z bezsennością oraz ogólnym zmęczeniu organizmu. Delikatne relaksacyjne ruchy wprowadzają pacjenta w stan ukojenia i błogostanu.

Schemat terapii

Zabieg zalecamy wykonywać wedle indywidualnych potrzeb, może być wykonywany profilaktycznie.